top of page

Etli Bamya

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Etli Bamya Tarifi

Küçükken yemekte görünce yenmeyip burun kıvrılan, büyüdükçe de kıymete binen sebzelerdendir bamya. Lezzetli oluşunun yanında şifası en bol sebzelerin başında gelir. Tepe Catering olarak en güzel bamyayı sizler için hazırlıyoruz. Sindirim sistemini destekler, içerisindeki vitaminler sayesinde de vücudumuzun birçok ihtiyacına cevap verir. Kızartmasından çorbasına farklı farklı onlarca bamya tarifi olsa da içlerinden biri çok ama çok sevilir. O tarif hiç şüphesiz şöyle bol ekşili etli bamya yemeğidir. Hadi gelin Tepe Catering Adana usulü etli bamya nasıl yapılır bir bakalım.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Etli Bamya İçin Malzemeler


· 1 yemek kaşığı biber salçası

· 1 adet büyük boy soğan

· 3 adet domates

· 3-4 yemek kaşığı zeytinyağı

· 300 gram bamya

· 300 gram kuşbaşı et

· 1 adet limon

· 1 çay kaşığı toz kırmızıbiber

· 1 çay kaşığı tuz

· 1 adet defneyaprağı

Hazırlanışı;

Tepe Catering Adana Usulü Etli Bamya Nasıl Yapılır?


Adana yemekçilik firmamızın sebze üreticilerinden temin edilen taze bamyaların sap kısımlarını çok derine girmeden temizleyin. Güzelce yıkayın. Soğanları minik küpler halinde doğrayın. Domatesin de kabuklarını soyarak küpler halinde doğrayın ya da rendeleyin. Bir tencerenin içerisine zeytinyağı ve etleri alın.

Tepe Catering Adana taze etleri kavurmaya başlayın. Etler hafif kavrulunca üzerine soğanları ve salçayı ilave ederek kavurma işlemine devam edin. Soğanlar hafif kavrulunca üzerine bamyaları ve taze Tepe Catering domateslerini ilave edin. Dikkatli bir şekilde karıştırın. Üzerine baharat, tuz ve limon suyunu da ilave edin. Kapağını kapatın ve domateslerin hafif erimesini sağlayın.

Domatesler hafif eriyince eğer yemeğinizin ihtiyacı varsa 1 - 1,5 su bardağı kadar su ilave edin. (Etler yumuşamamışsa, bamyalar pişmemişse) Bu şekilde pişmeye bırakın. Yemek suyunu hafif çekince bamyalar tam da yumuşamadan (aksi takdirde kıvamları bozulur) ocaktan alın ve oda sıcaklığında dinlenmeye bırakın. Tepe Catering Adana usulü etli bamya hazır. Dinlendirdikten sonra servis edin. Afiyetler olsun!

bottom of page