top of page

Kıymalı Ispanak Tarifi

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Kıymalı Ispanak Tarifi
Faydalarını saymakla bitiremeyeceğimiz harika bir kış sebzesiyle karşınızdayız. Tepe Catering olarak ıspanak ve kıymayı birleştirdik sizler için bol vitamin ve protein içeren bu bomba gibi tarifi hazırladık. Hazırsanız Tepe Catering usulü kıymalı ıspanak tarifi nasıl yapılır bir bakalım.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Kıymalı Ispanak İçin Malzemeler

· 2 bağ ıspanak

· 1 adet kuru soğan (küp küp doğranmış)

· 1, 5 avuç dana kıyma

· 2-3 diş sarımsak (doğranmış)

· 1-2 yemek kaşığı margarin

· 1 yemek kaşığı domates salçası

· 1 avuç pirinç

· 1 avuç bulgur (kalın pilavlık bulgur)

· 1 adet havuç (rendelenmiş)

· 1 tatlı kaşığı tuz

· 1 çay kaşığı karabiber

· Ispanakları suda bekletirken 3-4 yemek kaşığı sirke

Hazırlanışı;

Tepe Catering Adana Usulü Kıymalı Ispanak Nasıl Yapılır?


Yemeğiniz pişireceğiniz Tepe Catering tencerenizi alın. Soğanınızı, sarımsağınızı doğrayın, yağınızı ekleyin kıymanızdan 1 kaşık alarak tencerenize ekleyin ve hepsini biraz kavurun. Şimdi salçanızı ekleyin 1-2 de salça ile beraber hepsini kavurun. 1 çay bardağı su ekleyin ve tencerenizi kaşık ile karıştırın.

Tuzunuzu ve karabiberinizi ekleyin. Adana yemekçilik firmamızın hijyenik koşullarında yıkanan ıspanaklarınızı tencereye ekleyin. Ispanakların üzerine yıkadığınız bulgurunuzu, pirincinizi ve rendelediğiniz havucunuzu da ekleyin ve tencerenin kapağını kapatın.

Tenceredekileri kaşık ile karıştırmayın rahat bırakın. Hepsi hep beraber biraz çöksünler. Onlar çökerken siz kalan kıymanıza biraz tuz, biraz karabiber ekleyin yoğurun ve küçük küçük köfteler yapın. Şimdi Ispanağınıza kaynamış 1-1, 5 su bardağı su ekleyebilirsiniz tabii ki gerekiyor ise ama çok da su koymayın. Pirinçler, bulgurlar şişince genel olarak yemeğiniz pişecektir. Yemeğinizi kontrol ediniz. Ispanak çabuk pişen bir sebzedir. Pişme kıvamına siz karar verin. Tepe Catering Adana usulü kıymalı ıspanak hazır afiyet olsun.

bottom of page