top of page

Yarma Çorbası

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Yarma Çorbası Tarifi

Tepe Catering’ in hemen hemen tüm yemeklerinde başlangıcı olarak tercih ettiğiniz çorbaların en doyurucu ve en mide rahatlatıcı olanı ile karşınızdayız. Yarma ve tercihen nohut da eklenen bu çorbayı sadece başlangıç değil, doyurucu bir öğün olarak da tüketebilirsiniz. Adana Yemekçilik firmaları bu çorba türünü talebinize göre ana yemek olarak da servis edebilmektedir.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Yarma Çorbası Nasıl Yapılır?

Malzemeler

· 1 su bardağı yarma

· 1 adet yumurta

· 2 su bardağı yoğurt

· 2 yemek kaşığı un

· 1 tatlı kaşığı tuz

· 2 yemek kaşığı tereyağı

· 1 yemek kaşığı nane

· 1,5 litre su

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Yarma Çorbası Nasıl Yapılır?


Öncelikle yarmayı Adana yemekçilik firmamız için üretilen tencereye alıp 3 su bardağı kadar su ekleyelim ve kaynamaya bırakalım. Kaynadıktan sonra altını kısarak yarmalar iyice yumuşayıncaya kadar pişirelim. Ara ara yarmaları karıştırmayı unutmayalım.

Pişen yarmaların üzerine kalan suyu ekleyerek karıştıralım. Adana Tepe Catering usulü terbiyesi için yoğurt, un ve yumurtayı çırpalım. Sonra yarmanın suyundan kepçe ile az az ekleyerek terbiyeyi ılıtalım. Suyu eklerken bir taraftan da terbiyeyi karıştıralım. Hazırladığımız terbiyeyi karıştırarak yavaş yavaş çorbaya ilave edelim.

Çorbayı karıştıralım. Tekrar ocağa alıp kaynayana kadar pişirelim. Ardından gerekirse su ekleyerek kıvamını ayarlayalım. Çorbanın tuzunu ayarlayalım. Tuzu çorbanın kesilmemesi için son anda atmaya dikkat edelim. Tereyağını kızdırıp naneyi ekleyip hafif yakalım. Naneli sosu çorbanın üzerine gezdirip karıştıralım. usulü yarma çorbamız hazır Afiyet olsun!

bottom of page