top of page

Arnavut Çiğer

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Usulü Arnavut Ciğeri Tarifi
Efsane sakatat yemeklerinden Arnavut ciğeri masalarınızın baş tacı, en sevileni olacak. Tepe Catering olarak Küp küp doğradığınız ciğeri unlayıp kızartarak yapacağınız Arnavut ciğeri lokum gibi olması ile de gönlünüzü kazanacak.
Misafirlerinize yaparak yanına ekleyeceğiniz farklı mezelerle doyurucu bir yemek geçirebilirsiniz. Çok seveceğiniz Tepe yemekçilik usulü Arnavut ciğeri tarifime sizlerde tarif defterleriniz de yer vermelisiniz. Arnavut ciğeri nasıl yapılır?

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Arnavut Ciğeri İçin

Malzemeler

· 700 gram kuzu ciğeri (zarı temizlenmiş, iri küp doğranmış)

· 1 çay bardağı un

· 1,5 tatlı kaşığı tuz

· 1 tatlı kaşığı toz veya pul biber

Kızartma için;

· 2 çorba kaşığı un (ikinci kez kızartma için)

· 1,5 su bardağı sıvı yağ (1 su bardağı ayçiçeği + 1/2 (yarım) su bardağı zeytinyağı)

Servis için;

· Kuru Soğan (Halka doğranmış piyazlık, sumaklı)

· Kimyon

· Maydanoz (Arzuya göre)

Yapılışı;

Tepe Catering Usulü Arnavut Ciğeri Tarifi Nasıl Yapılır?

Zarı temizlenmiş ve küp doğranmış ciğerinizi tel süzgecinize alın, kanlanmış ise süzün. Taze ciğer için lütfen bildiğiniz kasaptan yardım alın. Biz Tepe Catering Adana olarak siz değerli müşterilerimiz için ciğerin en tazesini kendi kasaplarımızdan temin ediyoruz.

Kızartma yağınızı, derin çelik Tepe yemekçilik tenceremize alıp kızmasını beklerken derin bir kapta un, tuz, kırmızıbiberi karıştırın. Ciğerleri bu karışıma alıp harmanlayın. Kızgın yağa, elinizle hafif ununu kapta bırakarak attığınız ciğerleri 1-1,5 dakika kızartın.

Yağdan ciğerlerinizi süzerek alın. İkinci kızartma için yağın kızmasını beklerken derin kabınızda azar azar 2 kaşık ununuzu ciğerlerin üzerine serpiştirin. Ciğerlerinizi tekrar yağa atarak karıştırarak kızartın (1 dk. Kadar).

Yağdan aldığınız ciğerleri kapaklı bir kaba alın, kızarttığınız yağdan 5-6 çorba kaşığı gezdirin. Beze sararak dinlendirin ( 15 dk. Kadar).

Sumaklı soğan piyazı eşliğinde, üzerine kimyon, arzuya göre maydanoz ekleyerek servis yapın. Tepe Catering usulü Arnavut ciğeri hazır afiyet olsun.

bottom of page