top of page

Etli Pilav

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Etli Pilav Tarifi
Pilavın kuşkusuz yanına en fazla yakıştığı yemeklerin başında geliyor et yemekleri. Madem pilav ile et bu kadar birbirine uyumlu bir ikili, neden onları aynı tarifte birleştirip hem kendimizi hem de sevdiklerimizi lezzetin doruklarına taşımıyoruz ki? Adana yemekçilik firması olarak bu düşünceyle yola çıktık ve bu lezzeti sizlerle buluşturduk. Ana yemek gücündeki bu etli pilav Tepe Catering müşterilerinin vazgeçilmezlerinden.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Etli Pilav Nasıl Yapılır?

Malzemeler

· 300 gr kuşbaşı et (dana, kuzu veya tavuk, tarifte dana eti kullanıldı)

· 1 çay bardağı su (tavuk etine bu su gerekmez)

· 3-4 yemek kaşığı sıvı yağ

· 1 yemek kaşığı tereyağı

· Tuz, karabiber

· 2 su bardağı pirinç

· 3 su bardağı su (pirince göre su ayarlanır)

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Etli Pilav Nasıl Yapılır?


Tepe Catering olarak helal kesim taze Kuşbaşı etimizi pilav tenceresine alıyoruz. Bir çay bardağı su ekliyor ve et iyice yumuşayana kadar haşlıyoruz (tavuk eti için su konmadan kavrulur). Et suyunu iyice çektikten sonra, sıvı yağ ekleyen Tepe Catering ustaları.

Tuz, karabiber atıp kavurmaya devam ediyor. Tereyağı ilave edip, yağ eridikten sonra yıkanmış pirinç katılıp biraz daha kavurduktan sonra.

3 su bardağı su ilave ediliyor. (pirincin türüne göre su miktarı değişir, göz kararı da suyunu ayarlayabilirsiniz).

Su kaynadıktan sonra, ocağın altı kısılır ve tencerenin kapağı kapalı olarak pirinç suyunu çekene kadar pişirilir. Adana yemekçilik sektörünüm en sevilen yemeklerinden olan etli pilavımız hazır. Afiyet olsun.

bottom of page