top of page

Macar Gulaş

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Usulü Macar Gulaş Tarifi
Kökleri 9. yüzyıla kadar dayanan Macar gulaş; sebze, et ve kırmızıbiber gibi malzemelerden yapılan ve tas kebabına da benzetilen bir Tepe Catering yemeğidir. Orijinal tarif, Orta Avrupa'da bulunan ve Sırbistan'ın hemen yanındaki küçük bir ülke olan Macaristan'a aittir. Macaristan’ın önemli lezzetlerinden olan Macar gulaş; Orta ve Doğu Avrupa’da da sıkça tercih edilen ve beğenilen bir yemektir. Tepe Catering farklı kültürlerden lezzetleri sofranıza taşıyor.

İçindekiler


Tepe Catering Usulü Macar Gulaş Tarifi İçin

Malzemeler

· 600 gram kıyılmış soğan

· 2 adet defneyaprağı

· 1 tatlı kaşığı mercanköşk

· 5 diş sarımsak

· 2 yemek kaşığı kırmızı toz biber

· 1 yemek kaşığı taze maydanoz

· 2 çay kaşığı kırmızı pul biber

· Küpler halinde kesilmiş 650 gram dana eti (veya kuzu eti)

· 250ml taze domates suyu

· Tuz ve karabiber

· Bira

Yapılışı;

Tepe Catering Usulü Macar Gulaş Nasıl Yapılır?


Soğanı soyun ve orta boy küpler halinde doğrayın, kızarana kadar yağ içinde yavaşça çevirin ve yanmasına izin vermeyin. Tepe Catering helal kesim eti orta boy küpler halinde dilimledikten sonra tuz ve karabiber ekleyin. Sığır etini tavaya alın ve etin her tarafı açık kahverengi olana kadar çevirin.

Sonra Adana yemekçilik sebze üreticilerinden temin edilen taze domates püresini, bir süre sonra da tatlı kırmızıbiberi ekleyin ve kırmızıbiberi aşırı ısıtmamaya veya yakmamaya dikkat ederek karıştırın. Yemeği iyice karıştırdıktan sonra, tencereye bir şişe bira dökün.

Sonra sarımsakları dilimleyin ve bir macun yapmak için tuzla birlikte ezin ve bunun yarısını tencereye ekleyin. Hepsini bir süre kaynatın, sonra ısıyı azaltın ve en az iki saat kısık ateşte pişirin. Malzemelerin durumunu düzenli olarak elle kontrol edin; et yumuşamaya ve dağılmaya başladığında, neredeyse servis yapmaya hazırsınız demektir. Tepe Catering usulü Macar gulaş hazır afiyet olsun.

bottom of page