top of page

Pilav Üstü Et Döner

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Pilav Üstü Yaprak Döner Tarifi
Pilav üstü et döner, Adana yemekçilik müşterilerinin en sevilen sokak lezzetlerinden biridir. Yaprak şeklinde ince ince kesinler et döner, kızartıldıktan sonra Tepe Catering ustalarının özenle hazırladığı pirinç pilavı ile birlikte servis edilir. Sunum için patates kızartması, domates ve kornişon turşu birlikte verilir. Malzemeler hazırsa, Tepe Catering Adana usulü pilav üstü döner tarifi için detaylara geçebiliriz.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Pilav Üstü Yaprak Döner Tarifi

Malzemeleri

· 1 büyük Kahve Fincanı Beyaz Pirinç

· 1 çay bardağı Tel Şehriye

· 2 yemek kaşığı Tereyağı

· Tuz

· 2, 5 büyük kahve fincanı ılık Su

· 3-4 Domates

· 2-3 Biber Yeşil

· 2-3 Biber Kırmızı

· Salça ( Sos için )

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Pilav Üstü Yaprak Döner Tarifi Yapılışı


Pilavı yapıyoruz. Şehriye kavuruyoruz. Yıkanmış ılık su da bekletilmiş pirinci ekleyip. Hepsini kavuruyoruz yağ ile birlikte (sıvı yağ). Suyu ekliyoruz, Adana Tepe yemekçilik taze köy tereyağı ekliyoruz ve kısık ateşte kapalı kapak ile kaynamaya demlenmeye bırakıyoruz pilavı.

Özel Tepe Catering özel közmatiklerinde arasında biberleri domatesi közlüyoruz. Adana Tepe Catering köy Tereyağı, sıvı yağ, salça kızartıyor, biraz su ekleyip koyu bir kıvama gelene kadar sosu karıştırıyoruz. Tepe Catering ustaları tarafından özenle hazırlanan döneri pilavın üzerine ekleyerek ve üzerine sosu da dökerek büyük bir lezzetle müşterilerimize servis ediyoruz.

bottom of page