top of page

Buhara Pilavı

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Buhara Pilavı Tarifi
Öyle bir pilav düşünün ki sunumuyla bile dikkatleri üzerine çeksin, Tepe Catering sofralarının tek başına assolisti olsun. Pilav tariflerini genel olarak yancı olarak hazırlasak da Buhara pilavı diğer pilav tariflerinden oldukça farklı. Tek başına ana yemek görevi gören bu lezzetin olmazsa olmazı bolca et ve sarımsak. Orta Asya davet sofralarını süsleyen Buhara Pilavı, iri parçalar halinde kesilen kuzu etinin lezzeti, havuç ve soğanın aroması yanı sıra tane tane dökülen pirinci ile vitamini bol, doyumsuz bir yemek. Hadi gelin bu lezzeti Tepe Catering farkı ile yapalım.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Buhara Pilavı İçin Malzemeler

· 1 adet havuç

· 1 adet soğan

· 2 su bardağı pirinç

· 1 baş sarımsak

· 250 gram kuşbaşı et

· 2 yemek kaşığı tereyağı

· 1 yemek kaşığı sıvı yağ

· 1 çay kaşığı tuz

· 1 çay kaşığı karabiber

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Buhara Pilavı Nasıl Yapılır?

Öncelikle pilav tenceresinde sıvı yağ ve Adana Tepe Catering köy tereyağı eritilir. Piyazlık doğranan soğanlar eklenir ve karamelize oluncaya kadar kavrulur. Tazecik Tepe Catering kuşbaşı etleri tencereye eklenir suyunu çekene kadar kavrulur. Dilerseniz bu aşamada etleri öncesinden haşlayarak da yapabilirsiniz. Etler suyunu çekip kavrulduktan sonra rendelenmiş havuçlar eklenir ve karıştırılır.

Havuçlar yumuşayınca pirinçler eklenir ve 3 dakika daha kavrulur. Su, tuz, kimyon ve karabiber de eklendikten sonra karıştırılır.

2 baş sarımsak pilavın üstüne koyularak hafifçe bastırılır. Adana yemekçilik firmamız olan Tepe Catering usulü Buhara pilavı hazır. Ardından üzerine kâğıt havlu konur ve 10-15 dakika dinlenmeye bırakılır, sonra servis edilir.

bottom of page