top of page

Pirinç Pilavı

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Pirinç Pilavı Tarifi
Tane tane dökülen pirinç pilavı yapmak çoğu kişinin gönlünden geçer ama sonuç bazen hüsran olabiliyor. Çok az yapım aşaması olmasına ve kısacık sürede hazırlanabilmesine rağmen pilav yapmak deneyim gerektiren bir işlem. Tepe Catering ustaları tüm ayrıntılarıyla sizlerle deneyimlerini paylaşmaya hazır.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Pirinç Pilavı İçin Malzemeler

· 2 su bardağı pirinç

· 2,5 su bardağı sıcak su

· 3 yemek kaşığı tereyağı

· 1 yemek kaşığı sıvı yağ

· Tuz

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?


Pirinci Tepe Catering hijyenik koşullarında bol su ile yıkayın. Uygun bir kaba alarak üzerini geçecek kadar ılık su ekleyin. Birazda tuz ilave edip karıştırın ve 15-20 dakika bekletin. Daha sonra yıkayarak suyunu süzün. Nişastası gidene kadar yıkıyoruz. Çıkan suyun berrak olması gerekiyor. Tencerede Adana yemekçilik firmamızın tereyağını eritip suyu süzülmüş pirinci ekleyin ve 4-5 dakika kadar kavurun.

Pirinçlerin yeteri kadar kavrulduğunu pirinler tane tane dökülmeye başladığında anlayabilirsiniz. Pirinçler kavrulduktan sonra sıcak su veya sıcak et suyunu ekleyelim. Son olarak tuzu ekleyin. Pilavımızı kapağı kapalı bir şekilde önce yüksek ateşte pişmeye bırakalım. Tepe Catering Adana usulü pirinç pilavı hazır afiyet olsun.


bottom of page