top of page

Sigara Böreği

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Sigara Böreği Tarifi
Gelenekselleşmiş bir börek olan sigara böreği herkesin severek tükettiği börek çeşitlerindendir. Tepe Catering kahvaltılarında sıcacık bir bardak çayın yanında çıtır çıtır lezzetiyle size eşlik edecek. Sadece kahvaltılarda değil çay saatlerinde de masalarınızda bulundurabileceğiniz sigara böreği üçgen kesilmiş yufkanın içerisine konulan peynir yâda istediğiniz diğer malzemelerle yapılmaktadır. Hadi gelin Tepe Catering Adana usulü sigara böreği nasıl yapılır bir bakalım.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Sigara İçin Malzemeler

· Hazır yufka

· Böreklik lor peyniri

· Maydanoz


Kızartmak için:

· Sıvı yağ

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Nasıl Yapılır?


Yufka Tepe Catering özel tekniğiyle üçgen şeklinde 12 eş parçaya bölünür. Doğranmış maydanoz ve peynir karıştırılarak iç harcı hazır edilir. Her üçgen yufkanın alt ucuna bir kaşık dolusu kadar peynir harcı yayılır. Yufkanın kenarlar malzeme dökülmemesi için içe doğru bükülür ve yufka rulo şeklinde sarılır. Uç kısmı su ile hafifçe ıslatarak kapatırsanız börekleriniz açılmayacaktır.

Hazırlanan börekler Adana yemekçilik firmamızın özel fritözlerinde çevrilerek pişirilir. Dilerseniz boş bir zamanınızda hazırlayacağınız börekleri dolap poşeti ile derin dondurucuda muhafaza edebilir, yiyeceğiniz zaman istediğiniz kadarını kızartabilirsiniz. İşte Tepe Catering Adana usulü sigara böreği hazır. Afiyet olsun…

bottom of page