top of page

Kabak Bayıldı

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Kabak Bayıldı Tarifi
İmam bayıldıyı duyduk da, kabak da bayılır mıymış efendim diyorsanız cevabımız evet kabak bayıldığı gibi beraberinde bizi de bayıltıyor, kendine hayran bırakıyor. Hadi gelin Tepe Catering farkıyla kabak bayıldı nasıl yapılır bir bakalım.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Kabak Bayıldı Malzemeler


· 4 kabak

· 2 soğan

· 1 havuç

· 1 kırmızıbiber

· 2 yeşilbiber

· Domates

· Zeytinyağı

· Sarımsak

· Tuz

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Nasıl Yapılır?

Küçük taze kabak, uzunlamasına kesilip içi oyularak 1 tatlı kaşığı Tepe Catering halis zeytinyağı ile teflon tencerede her iki tarafı da iyice sotelenir. Diğer tarafta 2 adet soğan (piyazlık doğranmış) ve 5-6 diş sarımsak doğranır. Kabakların içinden çıkan kabaklar küçük küçük, 1 küçük boy havuç küp küp doğranır, Adana Yemekçilik firmamız sebze üreticilerinden taze temin edilen 1 adet kırmızı -2 adet yeşilbiber doğranır.

1 tatlı kaşığı zeytinyağı, tuz ve 2 adet kesme şekerle birlikte iyice sote edilir. Kabakların üzerine eşit paylaştırılıp üzerlerine domates dilimi konulur. Yarım bardak su konularak kısık ateşte suyunu çekinceye kadar pişirilir. Tepe Catering Adana usulü kabak bayıldı hazır. Kalorisi az ve lezzetli bir kabak oluyor. Üzerine tabi ki dereotu yakışır. Afiyet olsun.

bottom of page