top of page

Sebze Sote

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Sebze Sote Tarifi
Vitamin deposu bir Tepe Catering tarifiyle daha beraberiz. Çocuk büyük herkesin bayılarak yiyeceği bu sebze sote ustalarımızın ellerinde bambaşka kusursuz bir lezzete dönüşüyor.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Sebze Sote Malzemeler

· 150 gr brokoli

· 200 gr kültür mantarı

· 1 adet orta boy havuç

· 1/2 orta boy kabak

· 1 adet kırmızı kapya biber

· 4 yemek kaşığı zeytinyağı

· Tuz, karabiber

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Sebze Sote Nasıl Yapılır?

Sebze sote yapımında öncelikle 1 adet orta boy havucun kabuğunu soyun. Yarım orta boy kabağın kabuğunu ise alacalı soyun. 1 adet kırmızı kapya biberin de çekirdeğini temizleyin. Tazecik Tepe Catering sebzelerinden Havuç, kabak ve kırmızı kapya biberi bıçak yardımı ile jülyen şeklinde kesin. 150 gr brokoliyi temizleyip, iyice yıkayın. Ardından küçük küçük dallarına ayırın. 200 gr mantarı da temizleyip, orta kalınlıkta doğrayın.

Daha sonra orta boy derince bir Tepe Catering Adana pişirme tavasına ya da tencere içine 4-5 yemek kaşığı zeytinyağı dökün. Üzerine ilk olarak doğranmış havuçları ekleyip, 2 dakika kadar kavurun. Ardından kabakları koyup, 1 dakika daha kavurun. Dallarına ayırdığınız brokoliyi, kırmızı kapya biberi ve mantarları ekleyin. Ara ara karıştırarak, 2-3 dakika kavurun. Tencerenin kapağını kapatıp, kısık ateş üzerinde sebzeleri yaklaşık 7-8 dakika pişirin.

Son olarak kavrulan sebzelerin üzerine damak tadınıza göre tuz ve karabiber ekleyin. Karıştırıp, ocaktan alın. Adana yemekçilik firmamız olan Tepe Catering usulü sebze sote hazır. Hazırladığınız sebze soteyi sıcak ya da soğuk olarak servis edebilirsiniz.

bottom of page