top of page

Kabak Tatlısı

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Kabak Tatlısı Tarifi
Her derde deva, kış aylarının en güzel lezzetlerinden olan Tepe Catering Adana usulü kabak tatlısının faydalarını anlatmakla bitiremediğimiz, genellikle herkesin sevdiği ağızları sulandıracak bir lezzet. Kabak tatlısının tercih edilmesinin bir diğer nedeni de kalorisinin diğer tatlılara göre düşük olmasıdır.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Kabak Tatlısı İçin Malzemeler

· 2 kg balkabağı

· 3 su bardağı toz şeker

· 1 su bardağı dövülmüş ceviz

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Kabak Tatlısı Nasıl Yapılır?


Kabak tatlısı için kabağı Tepe Catering hijyen koşullarında ince ince dilimledikten sonra soyup çekirdeklerini çıkartın. Yıkadıktan sonra 2-3 parmak genişliğinde dilediğin uzunlukta doğrayın. Büyük ve yayvan bir Adana yemekçilik firmamız tenceresine kabakları, aralarına şeker serperek kat kat dizin. 2-3 saat ya da bir gece ağzı kapalı olarak bekletin.


Bu bekleme sırasında kabak su salacağı için pişirirken ayrıca su koymaya gerek yok. Geceden bekletilen kabak kaynayana kadar orta ateşte, kaynadıktan sonra kısık ateşte yumuşayana kadar pişirin. Arada çatalla pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz. Tepe Catering Adana usulü kabak tatlısı hazır. Üzerine tahin gezdirilip dövülmüş ceviz serpilerek servis edilir.


bottom of page