top of page

Kazandibi

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Kazandibi Tarifi
En sevdiğimiz tatlılar arasında kendini sıkça gösteren Tepe Catering usulü kazandibi tatlısını bilmeyen yoktur herhalde. Hafif yanık olması en büyük özelliği olan bu sütlü tatlıyı misafirlerinize de gönül rahatlığı ile ikram edebilirsiniz.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Kazandibi İçin Malzemeler

· 6 su bardağı süt

· 2 yemek kaşığı nişasta

· 1 su bardağı un

· 1 su bardağı şeker

· 1 yemek kaşığı tereyağı

· 1 paket vanilya

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Kazandibi Nasıl Yapılır?


Öncelikle orta boy bir Tepe yemekçilik tenceresine bütün malzemeleri alarak karıştırıyoruz. Muhallebi elde ediyoruz. En son tereyağını ve vanilyasını dökerek muhallebimizi 5 dk. Kadar pişiriyoruz. Orta boy alüminyum tepsiye bolca Adana Yemekçilik firmamız köy tereyağı sürüyoruz ve 3 yemek kaşığı kadar tepsiye şeker döküyoruz.


Her yeri eşit olmasına özen gösterin. Sonra pişmiş muhallebiyi tepsiye döküyoruz ve orta ateşte sürekli olarak çevirerek muhallebiyi pişiriyoruz. 25-30 dk. yeterli burada önemli olan tepsiyi sürekli çevirerek kontrollü pişirmek kenar kısımların da pişmesine özen göstermek biraz dibi tutan muhallebinin kokusu biraz çıkar. O zaman hemen ocaktan alıyoruz ve soğumaya bırakıyoruz. Tepe Catering Adana usulü kazandibi hazır. Soğuduktan sonra 1-2 saat de buzdolabında bekletiyoruz

bottom of page