top of page

Krem Karamel

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Krem Karamel Tarifi
Fransız mutfağının klasiklerinden biri olan Tepe Catering usulü krem karamel tarifi, deneyenler için çoktan en sevilen tatlıları olmuş durumda. Servis esnasında altta kalan karamel sosun gayet havalı bir şekilde kendini gösterdiği ve tatlının üzerinden şerbet misali süzülmesiyle sunumu puanları toplarken, ilk kaşıkta sütlü tatlıyla karamelin muhteşem buluşmasına şahitlik ediyorsunuz.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Krem Karamel İçin Malzemeler

· 5 su bardağı süt(1 litre)

· 1 su bardağı toz şeker

· 6 adet yumurta

· 1 paket vanilya

· ½ adet limon kabuğu

Karameli için:

· 1 su bardağı toz şeker

· 6-7 yemek kaşığı su

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Krem Karamel Nasıl Yapılır?


1 bardak şeker uygun bir Tepe Catering tenceresinde orta ateşte karıştırarak yakılır. Şeker sıvı hale gelmeye başlayınca altı kısılır. Rengi çok kararmadan altı kapatılır. Sıvı şeker fırına dayanıklı kâselere 1 er çorba kaşığı olarak paylaştırılır. Eğer bunu yapacak uygun fırın kâseniz yoksa borcama da yapabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, şekerin çok sıcak olmasıdır. Tencere ve şekerle elinizi yakabilirsiniz. Şeker donarken ki çok çabuk donar, biz muhallebimizi yapacağız.

Tüm malzeme Adana yemekçilik firmamız özel çırpıcısı ile karıştırılır ve ocağın altı açılır. Vanilya ocaktan almadan hemen önce koyulmalıdır. 1pk de kullanabilirsiniz. Ben 2 kullandım. Dibi tutmaması için devamlı karıştırarak muhallebi pişirilir; kâselerdeki donan şekerin üzerlerine paylaştırılır. İşte Tepe Catering Adana usulü krem karamel hazır.

bottom of page