top of page

Meyveli Pay

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Meyveli Pay Tarifi
Klasik Pay tariflerine alışık olduğunuzu biliyoruz şimdi sizlere tazecik rengârenk mis kokulu yaz meyvelerinden hazırladığımız Tepe Catering usulü meyveli pay tarifini veriyorum.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Meyveli Pay İçin Malzemeler


· 150g katı yağ ya da tereyağı · 130g şeker · 1 yumurta · 2 yumurta sarısı · 250g un · 10g kabartma tozu · 80 ml süt · 1 paket vanilya

Krema için: · 35g un · 130g şeker · 180ml süt · 15g tereyağı · 1 paket vanilya

Jöle malzemeler: · 5g Toz jelatin · 100g şeker · 250nk su · 1 paket vanilya

Süslemek için: · Yaz Meyveleri


Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Meyveli Pay Nasıl Yapılır?


Tepe Catering tazecik malzemelerinden yağ ve şekeri iyice çırpın. (5 dakika). Yumurta ve vanilyayı ekleyip karıştırın. Yumurta sarılarını tek tek ekleyin ve iyice çırpın. Un ve kabartma tozu birlikte karıştırın sonra yarısını yumurtalı karışıma ekleyip çırpın ardından sütü ilave edin ve kalan unu ekleyip 30 saniye karıştırın. Sonra yağlanmış kek kalıbına hamuru dökün. Önceden ısıttığımız 180 derece Adana yemekçilik firmamızın özel fırınında pişiriyoruz.

Jöle yapmak için, toz jelatini, şeker ve suyu karıştırın kaynatın, ocaktan almadan vanilyayı ekleyin soğumasını bekleyin. Krema için, şeker, un ve sütü karıştırıp pişirin. Piştikten sonra tereyağı ve vanilya ilave edin. Pişen ve soğuyan kek üzerine kremayı soğuttuktan sonra dökün. Jöleyi meyvelerin üstüne dökün. Tepe Catering usulü meyveli pay hazır Buzdolabında 1 saat beklettikten sonra servis edin. Afiyet olsun.

bottom of page