top of page

Tel Kadayıf

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Tel Kadayıf Tarifi
Bildiğiniz kadayıf tatlısının yapılışına Tepe Catering Adana olarak bazı nefis dokunuşlar ekledik. Arzuya göre cevizlisi de hazırlanan kadayıf tatlısı tarifine bugün fıstık kattık. İncecik, çıtır çıtır ve formda olması için tel kadayıfları özenle sıkıştırdık. Afiyet olsun.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Tel Kadayıf İçin Malzemeler

· 500 gram tel kadayıf

· 200 gram eritilmiş tereyağı

· ½ su bardağı Antep fıstığı içi

· 1 su bardağı ince çekilmiş Antep fıstığı

Şerbeti için:

· 4 su bardağı toz şeker

· 3 su bardağı su

· ½ adet taze sıkılmış limon suyu

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Tel Kadayıf Nasıl Yapılır?


İlk olarak tatlının şerbetini hazırlayın. Tepe Catering tenceresine aktardığınız su ve toz şekeri karıştırdıktan sonra kısık ateşte kaynamaya bırakın. Üzerine arzunuza göre bolca fıstık veya ceviz içi serpin. Tel kadayıfların diğer yarısını üzerlerine yerleştirip tekrar bastırarak sıkışmalarını sağlayın.Kadayıfı önceden ısınmış Tepe Yemekçilik fırınında 180 derece alt kısma yakın olacak şekilde yerleştirip kontrollü bir şekilde 45 dakika pişirin.

Fırından çıkan kadayıfın ilk sıcaklığı geçtikten sonra üzerine soğumuş şerbeti gezdirerek her tarafının eşit şekilde ıslanmasını sağlayın. Şerbetin soğumuş olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Şerbetiniz de sıcak olursa, tatlınız hamur olur. Kadayıfın şerbetini çekmesi için birkaç saat bekleyin. Şerbetini çeken tatlıyı ister kare, ister üçgen şeklinde dilimleyerek servis edebilirsiniz. Adana yemekçilik firmamız olan Tepe Catering usulü tel kadayıf hazır.

bottom of page