top of page
HİJYEN-SAĞ.jpg

Hijyen Politikamız

   Tepe Catering olarak belirlemiş olduğumuz hijyen politikamız sayesinde, yapılacak yemek üretimlerinin öncesi, sırası ve sonrasında, büyük bir hijyen bilinci içerisinde yer alıyoruz.

   Tepe Catering, insan sağlığına büyük bir önem vermektedir. Çünkü verilen hizmetler ve üretilen yemekler, tamamıyla insanlara yöneliktir. Bundan dolayı da, insan sağlığını tehdit edecek hiçbir çalışma içerisinde, Tepe Catering olarak yer almıyoruz.

İnsan sağlığına verilen önem neticesinde, faaliyetlerimiz bünyemizde yer alan gıda mühendislerinin yönetiminde bulunduğu, Hijyen ve Kalite güvence departmanları şirketimiz içerisinde kurulmuştur.

Üretim tesisi içerisinde hakim durumda bulunan hijyen politikamız, ürünlerin depolandığı, yemeklerin imal edildiği alanlar ve yemeklerin teslimatını gerçekleştirecek nakil araçlarına kadar, tüm departmanların içerisinde kendisini hissettirmektedir.

Üretim Tesisine Giriş ve Personellerin Giydiği İş Kıyafetleri

   Üretim tesisi içerisinde yer alan tüm personel ve ekip arkadaşlarımızın, bone ve ağız maskesi takma zorunluluğu bulunmaktadır. Üretim işlemlerini gerçekleştiren personellerimiz, kendilerine özel olarak verilen terliklerle, üretim alanı içerisine giriş yapabilmektedir.

Üretimden sorumlu personel haricinde yer alan ve üretim alanına giren herkesin, bone, ağız maskesi ve galoş takma zorunluluğu vardır. Tepe Catering, hijyen politikasının önemli bir göstergesi olan personellerin giydiği kıyafetlere, üretim aşamasından başlayarak, üretimin sonuna kadar büyük bir önemde tutmaktadır.

   Catering hizmetleri için büyük bir önem arz eden hijyen politikası, personellerin çalışma süreci içerisinde onlar içi özel olarak hazırlanan iş kıyafetleri sayesinde, sahip olduğu kurumsal kimliği, Tepe Catering tam olarak yansıtmaktadır. Personellerin giymekte olduğu iş kıyafetleri, düzenli olarak ayrı bir şekilde hazırlanan ünite içerisinde yıkanmakta ve ütülenmektedir.

Modern Yemek Pişirme İmkanları

   Üretim süreci içerisinde yer alan pişirme süreci, son teknoloji konveksiyonel fırınlarda ve pişirme kazanları içerisinde gerçekleştirilmektedir. Profesyonel olarak kurulumları gerçekleştirilen pişirme kazanları ve konveksiyonel fırınlar sayesinde, üretimi gerçekleştirilip, hazırlanan yemekler, modern, hijyenik ve seri bir şekilde üretilip, hazırlanmaktadır.

İdeal Havalandırma Sistemleri

   Yemekçilik sektörü içerisinde havalandırma sistemlerinin büyük bir önemi vardır. Yemek yapımı sırasında açığa çıkan yemek kokuları, hızlı bir şekilde tahliye edilmezse, ilerleyen zamanda çalışanlara sıkıntı verebilmektedir. Bundan dolayı, modern bir havalandırma sistemine sahip olan Tepe Catering, yemek üretimi sırasında çıkacak ağır kokuların şirket içerisinde yerleşmesini engellemektedir.

   İdeal havalandırma sistemleri sayesinde, yemek kokularının hızlı bir şekilde tahliye edilmesi, kötü özellikteki bakterilerin dip köşelerde üreyip, çoğalmasını da engellemektedir. Adana’da yer Tepe Catering içerisinde, ürün hijyeni ve personel sağlığı açısından, havalandırma oldukça büyük bir öneme sahiptir.

HİJYEN-SOL.jpg
bottom of page