top of page
kalite.jpg

Kalite Politikamız

   Tepe Catering yemek servis ve tedarik firması olarak, sahip olduğumuz toplam kalite anlayışı içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

Tepe Catering, sahip olduğu toplam kalite anlayışı sayesinde, üretimde kullanılacak ürünlerin satın alınmasından, tüm üretim aşamaları, ürün servisi ve servis sonrasında bu anlayış içerisinde hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır.


   Şirket bünyesi içerisinde her yıl gerçekleştirilen ve sürekli olarak tekrar eden denetimler sayesinde, Kalite Yönetim Sistemi belgesi olan, ISO 9001:2008 ve Gıda Güvenlik Yönetim Sistemi belgesi olan, ISO 22000 / HACCP ve Türk Standartları Enstitüsü tarafından Tepe Catering’e verilen Hizmet Yeterlilik belgesi yenilenmektedir.


   Şirket bünyemiz içerisinde yer alan kalite politikamız gereğince satın alma uzmanlarımız, piyasa içerisinde yer alan en kaliteli ürün ve malzemeleri tercih etmektedir. Sebze ve meyvelerin günlük olarak, sebze ve meyve halinden alınmaktadır. Sebze ve meyve halinden, sebze ve meyvelerin günlük olarak alınması, taze ürünlerden yemeklerin hazırlanmasını sağlamaktadır.

Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda üretilen yemekler, tüm üretim aşamaları içerisinde bünyemizde bulunan gıda mühendislerinin denetiminden geçerek, hijyen kurallarına da uyacak şekilde üretilmesi sağlanmaktadır. Tesisimizdeki üretim alanlarına girecek olan personellerimiz, giriş işlemlerinde ellerini yıkayıp, dezenfekte etmektedir. Ellerin yıkanıp, dezenfekte edilmesinde “Hijyen Sanitasyon Bant Sistemleri” kullanılmaktadır.
 

   Catering hizmetleri içerisinde yemeklerin üretiminde kullanılan suyun öneminin çok büyük olmasından dolayı, yemeklerin üretiminde kullanılan şehir şebeke suyu, arıtma sistemlerinden geçirilerek, serbest klor testi yapılması suretiyle kullanılmaktadır. Şehrimizin suyunu kontrol eden belediye kurumu, aylık olarak suyun depolandığı alanı dezenfekte edip, doğrulama analizlerini gerçekleştirmektedir.

   Akreditesi yapılmış gıda kontrol laboratuvarları aracılığıyla, düzenli aralıklarla gıda kontrol analizleri ve periyodik hijyen muayenesi işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yemekçilik sektörü içerisinde bünyemizde çalışmakta olan personelimizin hepsi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanarak verilen, “Hijyen Sertifikası” sahibi olma zorunluluğu içerisindedir.

Tepe Catering şirketimiz bünyesi içerisinde yer alan çalışanlarımıza ayrıca, iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi tarafından düzenli aralıklarla “İş Sağlığı, Güvenliği ve Hijyeni” eğitimleri verilmektedir. Yemek üretimi içerisinde kullanılan tüm ürünlerin şahit numunesi alınması suretiyle, 72 saatlik uygun koşullar içerisinde muhafaza edilme işlemi yapılmaktadır.

Kalite ve Gıda Güvenliği Politikası

   Tepe Catering olarak, yasal şartların bilincinde olarak ve aynı zamanda kuruluş amacımıza uygun şartlarda, ISO 22000 ve ISO 9001 belgelerinin zorunlu tuttuğu sistem şartlarına uygun olacak şekilde, çalışanlarımız ve Tepe Catering ile ilgili tüm dış kuruluşlarla, Adana üzerinden iletişim halinde bulunup, personellerimizin de katılımıyla, en yüksek faydayı sağlamayı hedeflemekteyiz.

kalitesol.jpg
bottom of page