top of page

Sebzeli Pirinç Pilavı

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Sebzeli Pirinç Pilavı Tarifi
Ana yemeklerin yancısı pirinç pilavını genelde nohutlu yapmayı tercih ederiz. Sizlere farklılık katacak Tepe Catering usulü tereyağlı sebzeli pirinç pilavını da çok seveceksiniz. İçerisindeki bezelyeler, havuçlar farklı bir aroma verecek ana yemeklerinizi şenlendirecek. Hadi gelin Tepe Catering Adana usulü sebzeli pirinç pilavı nasıl yapılıyor yakından bakalım.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Sebzeli Pirinç Pilavı İçin Malzemeler

· 2 su barağı pirinç

· 2 yemek kaşığı arpa şehriye (silme)

· 1 büyük boy havuç

· 1 çay bardağı bezelye

· 1 çay bardağı konserve mısır

· 3 yemek kaşığı sıvı yağ

· 1 yemek kaşığı tereyağı

· 3 su bardağı sıcak su

· Yeteri kadar tuz

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Sebzeli Pirinç Pilavı Nasıl Yapılır?


Pirinçleri tuzlu ılık suda en az yarım saat bekletiyoruz.

Sonra rengi iyice beyazlayana kadar Tepe Catering hijyenik koşullarında bol suyla yıkayıp süzüyoruz. Tencereye sıvı yağ, şehriyeleri alıp şehriyelerin rengi dönene kadar sürekli karıştırarak orta ateşte kavuruyoruz. Şehriyeler kavrulunca süzülmüş pirinçleri ekliyoruz ve kavurmaya devam ediyoruz. Pirinçler de biraz kavrulunca

Adana yemekçilik firmamızın köy tereyağını ekliyoruz ve şöyle bir karıştırıp tereyağı erimesini bekliyoruz. Üzerine mısır, önceden haşladığımız havuç ve bezelyeyi ilave ederek karıştırıyoruz. Tuz ve sıcak suyunu ilave ederek ağzını kapatıp üzeri göz göz olana kadar açık ateşte, daha sonra kısık ateşte pişiriyoruz. İşte Tepe Catering Adana usulü sebzeli pirinç pilavı hazır. Afiyet olsun.


bottom of page