top of page

Yoğurtlu Havuç Tarifi

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Yoğurtlu Havuç Tarifi
Tatlı, tuzlu tüm yemek ve tatlılarda kullanılabilen, içindeki şeker miktarıyla Tepe Catering yemeklerine nefis bir tat veren havucun faydalarını saymakla bitmez! Güçlü bir A vitamini kaynağı olan havucun gözlere iyi geldiğini hepimiz duymuşuzdur. Gözlere iyi gelmesinin yanı sıra dişlere de çok iyi gelmektedir. Aynı zamanda güçlü bir antioksidandır.
Ee bu kadar faydalı bir sebzeden faydalanmak için ne duruyoruz? Hemen mutfağa geçiyoruz ve akşama havuçlu yoğurtlu nefis bir havuç yapıyoruz. Oldukça sağlıklı bu salatayı çok seveceksiniz. Karşınızda yemelere doyamayacağınız Tepe Catering Adana usulü havuç tarifi!

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Yoğurtlu Havuç

Malzemeler

· 2 adet büyük boy havuç(rendelenmiş)

· 3 yemek kaşığı süzme yoğurt

· 3 yemek kaşığı yoğurt (sulu bir kıvamda)

· 2 yemek kaşığı zeytinyağı

· 1 çay kaşığı tuz

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Yoğurtlu Havuç Nasıl Yapılır?

Adana yemekçik firmamız sebze üreticilerinden temin edilen taze havucu rendeleyerek bir taya alın ve 2 dakika çok hafif yumuşayana kadar kavurun. Bir kâsenin içerisine tuz, Tepe Catering süzme yoğurt, yoğurt ve zeytinyağını alın. İsteğe bağlı rendelenmiş sarımsak da ilave edebilirsiniz. Güzelce karıştırın. Hafif sotelenmiş ve ılımış havuçlarınızı da yoğurdun üzerine alıp güzelce karıştırın. Servis tabağına alın. Üzerine hafif zeytinyağı gezdirdikten sonra Tepe Catering Adana usulü yoğurtlu havuç hazır. Servis edin. Afiyetler olsun!

bottom of page