top of page

Sütlaç

Adana Tepe Yemekçilik Yemek Tarifleri...

Tepe Catering Adana Usulü Sütlaç Tarifi
Yemek tariflerinin en tatlı, en sevilen ismi, sütlü tatlıların en besleyicisi, pirincin en güzel halidir Tepe Catering usulü sütlaç tarifi. Tencerede kıvam aldıktan sonra ısıya dayanıklı toprak kaplara paylaştırılıp fırında kızaran hali fırın sütlaç ismini alır.

İçindekiler

Tepe Catering Adana Usulü Sütlaç İçin Malzemeler

· ½ çay bardağı pirinç(3 yemek kaşığı) (40 g)

· 2 su bardağı sıcak su(400 ml)

· 1 litre süt

· 1 su bardağı toz şeker(200 g)

· 2 yemek kaşığı (tepeleme)buğday nişastası

· 1 çay bardağı su

Yapılışı;

Tepe Catering Adana Usulü Sütlaç Nasıl Yapılır?


Sadece bir kez sudan geçirerek Adana yemekçilik firmamız hijyen koşullarında yıkadığınız pirinci tencereye alın ve 2 su bardağı sıcak suyu ekleyerek kısık ateşte pişirmeye başlayın. Bu sırada ara ara nazikçe karıştırın. Pirinç, suyu çekip lapa hale gelince üzerine Tepe Catering taze günlük sütü ilave edin. Karıştırın ve süt kaynayana kadar ara ara karıştırmaya devam edin. Kaynadıktan sonra altını kısın, 8-10 dakika daha bu şekilde karıştırarak kısık ateşte pişirin. Ardından şekeri ekleyin, karıştırın.

Karıştırdıktan sonra hafifçe kıvam alana kadar pişirin. Bu sırada tekrar kaynayacak ve minik minik balonların yüzeye ulaştığını göreceksiniz, bunu gördükten sonra kısık ateşe alıp 1-2 dakika daha pişirin ve ardından ocaktan alın. Sütlaç harcını bir kepçeyle kâselere dağıtın. Tepe Catering Adana usulü sütlaç hazır. Afiyet olsun.

bottom of page